Tüm ürünlerde HAVALE/EFT ile %2 İNDİRİM !
Sende Kendi Üyeliğin ile Herbalife Ayrıcalıklı Müşterisi Olabilirsin Güvenli Alışveriş ve Fırsatlar İçin Tıkla!!! Sende Kendi Üyeliğin ile Herbalife Ayrıcalıklı Müşterisi Olabilirsin Güvenli Alışveriş ve Fırsatlar İçin Tıkla!!! Sende Kendi Üyeliğin ile Herbalife Ayrıcalıklı Müşterisi Olabilirsin Güvenli Alışveriş ve Fırsatlar İçin Tıkla!!! Sende Kendi Üyeliğin ile Herbalife Ayrıcalıklı Müşterisi Olabilirsin Güvenli Alışveriş ve Fırsatlar İçin Tıkla!!!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

KİLO KONTROL SETLERİ

Herbalife Kilo Kontrol Setleri

Herbalsponsor.com, Herbalife Kilo Kontrol Setleri kategorisinde geniş bir ürün yelpazesi sunar. Bu setler, kilo vermeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Kilo Kontrolü

Herbalife Kilo Kontrol Ürünlerinin kilo vermeye yardımcı olması için ürünlerimizi talimatlara uygun ve aktif bir yaşamla birlikte uygulamanız tavsiye edilir.

Sağlıklı Yaşam Tarzı

Herbalife Kilo Kontrol Setleri, sağlıklı bir yaşam tarzını desteklemek ve kilo yönetimine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu setler, dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz ile birlikte kullanıldığında en etkili sonuçları verir.

Sipariş Verin

Herbalsponsor.com üzerinden Herbalife Kilo Kontrol Setlerinizi hemen sipariş edin ve sağlıklı yaşam yolculuğunuza bugün başlayın!

KALAN SON KİLOLARI DA VERMEK İÇİN 7 İPUCU

 

Son üç veya beş kiloyu vermek, en zoru olabilir. Peki tartının ibresini nasıl yeniden hareket ettirebiliriz? Son kiloları verebilmek, diyet yapan çoğu kişi için süreci taçlandıran bir başarıdır. İlk kiloları vermek için sarf ettiğiniz, haftalar hatta aylar süren çabalarınızı bir kenara bırakın. Diyet yapanlar için asıl önemli olan son üç beş kiloyu verebilmektir. Kendinize bir kilo hedefi belirlediğinizde ve bu hedefe yalnızca üç beş kilo kaldığında, bitiş çizgisine yaklaşıyorsunuz demektir. Son kiloları verebilmek “Sonunda başardım!” duygusunu yaşatır. Haftalar hatta aylar süren çabaların ardından, hedefinize ulaşabilmek için ne yapmanız gerektiğini tam olarak bildiğinizi düşünebilirsiniz. Peki o zaman, bu son kilolar neden bir türlü gitmiyor ve inatla duruyor?

Son Birkaç Kiloyu Vermenin Zor Olmasının Nedeni

Diyete ilk başladığınızda, bazen oldukça hızlı kilo vermeye başlarsınız. Ancak bu sonra giderek yavaşlamaya, daha da yavaşlamaya başlar. Bunun bir nedeni, insanların diyete başladıklarında “tam” kararlılıkla hareket etmeleridir. Çok daha az yerler ve deli gibi egzersiz yaparlar ve tabii ki kiloları hızlıca vermeye başlarlar. Fakat uyguladığınız rejim fazla sıkıysa muhtemelen sonraları biraz gevşersiniz ve kilo verme hızı da bununla birlikte düşer. Son birkaç kiloyu vermenin zor olmasının bir diğer nedeni de kalori ihtiyacının azalmasıdır. Daha küçük bir vücut, daha büyük bir vücuttan daha az kaloriye ihtiyaç duyar. Kilonuz azaldıkça günlük kalori ihtiyacınız da azalır. Verdiğiniz her kilo için vücudunuz 25-30 kalori daha az yakar. Yani diyetinizin sonunda aldığınız kalori miktarı, başladığınızdaki ile aynı ise kilo verme hızınızın azalması anlaşılır bir durumdur. Son birkaç kiloyu vermeyi zorlaştıran başka bir şey daha olur. Metabolizma hızınız dip yapmıştır. Bu, alınan kalori miktarının azalmasına vücudunuzun verdiği doğal bir yanıttır. Vücudunuz gıda kıtlığı olabileceğini “düşünür” ve kalori yakma hızınızı düşürerek yağ hücrelerinizde depolanan kalorileri korumaya çalışır. Bu düşüş çok büyük değildir. Metabolizma hızınızdaki azalma maksimum %10 kadar olabilir; ancak bu, son birkaç kiloyu vermeyi güçleştirmeye yeterlidir.

Son Birkaç Kiloyu Vermeniz Şart mıdır?

İlk olarak, kilo hedefinizi başlangıçta neye dayanarak belirlediniz? Sizin için en uygun kilonun bu olduğunu düşünmenizin sebebi nedir? Son birkaç KALAN SON KİLOLARI DA VERMEK İÇİN 7 İPUCU kiloyu vermeye çalışmanız bir şeydir, fakat aslında uygun kilonuza zaten ulaşmış olabilirsiniz. Mümkünse vücut yapınızı kontrol ettirin. Eğer vücut yağ oranınız ideal aralıkta ise (erkekler için %14-%19, kadınlar için %20-%25),doğal kilonuza ulaşmış olabilirsiniz. Dikkate almanız gereken bir diğer husus; ulaşabileceğiniz en düşük vücut ağırlığının, konforlu bir biçimde koruyabileceğiniz en düşük vücut ağırlığı olmama ihtimalidir. Son kiloları uzak tutabilmek için çok sıkı bir beslenme ve egzersiz programına bağlı kalmanız gerekiyorsa, buna değip değmeyeceğini değerlendirin. Tükettiğiniz her kaloriyi hesap etmek veya bir egzersizi kaçırdınız diye acı çekmek anlamına gelecekse, o birkaç kiloyu vermemeyi düşünebilirsiniz.

Son Birkaç Kiloyu Vermenize Yardımcı Olacak Yedi İpucu

Başarınızın farkında olun Şu ana dek başardıklarınız için kendinize hakkınızı teslim edin. Hâlâ o son birkaç kiloyu vermek için çaba gösteriyor olmanız bile kendinize iyi bakmakta kararlı olduğunuzun bir göstergesidir. Yalnızca bunun daha yavaş gerçekleşeceğini bilin.

Hafta sonları programınızı bozmayın

Hafta sonlarınızın keyfini çıkarın, fakat “bütün hafta dikkat ettim” diyerek daha fazla yiyebilmenin bahanesi haline getirmeyin. Dışarıda alınan birkaç öğün, fazladan alınan birkaç kadeh içki, bütün haftanın emeğini kolayca heba edebilir.

Evde yemek yiyin

Restoranlarda doğru seçimleri yaptığınızı düşünseniz bile, evde yediğinizde çok daha fazla kontrole sahip olursunuz. Kendiniz için yemek yaptığınızda nasıl hazırlandığını tam olarak bilirsiniz ve porsiyonlarınızı daha kolay kontrol edebilirsiniz.

Öğle yemeği ana öğününüz olsun

Pek çoğumuz için ana öğün akşam yemeğidir ve tipik olarak öğle yemeğine göre daha büyük ve daha kalorilidir. O zaman, normal öğle yemeğinizi günün ana öğünü olarak görün ve akşam yemeğinde daha az yiyin.

Öğünlerinizi protein içeren Shake’ler ile değiştirmeyi deneyin

Doyurucu ve tüketimi kolay olmasının dışında Shake karışımlarının bir diğer önemli avantajı da tam olarak kaç kalori tükettiğinizi bilebilmenizdir. Günün iki öğününü bu Shake’ler ile değiştirin ve üçüncü öğünde yediklerinizin ve atıştırdıklarınızın kaydını tutarak kalorilerinizi daha kolay kontrol edin.

Gıda günlüğünüze geri dönün

Bir süredir diyette olduğunuzda ve her gün büyük ölçüde aynı şeyi yiyor olduğunuzda, artık gıda günlüğü tutmaya gerek olmadığını düşünebilirsiniz. Eğer takip etmeyi bıraktıysanız, bu alışkanlığınıza yeniden dönmeniz gerekir. Bazı eski alışkanlıklar tekrar baş gösteriyor olabilir. Bunu anlamanın yolu, hepsini yazmaktır.

Egzersizi artırın

Eğer egzersiz rutininizi hiç değiştirmediyseniz eskisi kadar kalori yakmıyorolabilirsiniz. Forma girdiğinizde egzersizler kolaylaşır ve eskisi kadar kalori yaktırmaz. Ayrıca, daha küçük bir vücudu hareket ettirmek için daha büyük bir vücuda göre daha az kalori gerekir. Hep yaptığınız aynı egzersizleri yapmaya devam ediyorsanız, egzersiz sırasında daha kilolu olduğunuz döneme göre daha az kalori yakıyorsunuz demektir.

Susan Bowerman

Beslenme ve Eğitimden Sorumlu Kıdemli Direktör

Danışmana Sor!
Yükleniyor...